We Need MORE Space

Nasze manekiny goszczą w tym roku na Gdynia Design Days – corocznym festiwalu, który koncentruje się na najnowszych trendach i najlepszych praktykach w designie. Wydarzenie odbywa się w dniach od 6 do 14 lipca 2019 i jest doskonałym źródłem inspiracji dla wszystkich kreatywnych (więcej dowiesz się na oficjalnej stronie GDD).

Nasze manekiny mają zaszczyt uczestniczyć w wystawie „We Need More Space”, poświęconej pracy i osiągnięciom pracowniczek i pracowników Polskiej Agencji Kosmicznej. Polskie zespoły pracują nad oprogramowaniem, rakietami suborbitalnymi, promieniowaniem, ale także – sprzętem dla astronautów.


I tu przydały się nasze manekiny: posłużyły prezentacji dwóch kombinezonów kosmicznych, stworzonych przez Aleksandra Waśniowskiego (projekt) i Katarzynę Szkibie (wykrój, szycie). Protective Universal Modular Armour EVA i PUMA-1 to modele skafandrów przeznaczone do symulowania chodzenia po powierzchni Marsa. Wyposażone są w kilka specjalistycznych warstw: wewnętrzną, wyposażoną w czujniki mierzące funkcje życiowe astronauty, warstwę termiczną zaprojektowaną w celu utrzymania właściwej temperatury ciała, warstwę wyrównującą ciśnienie i zewnętrzną, ochronną warstwę antymikroasteroidową w kolorze granatowym – to jedyny kolor, który nie istnieje naturalnie na Marsie i jest łatwo dostrzegalny w miejscach o ograniczonej widoczności. Więcej kosmicznych ciekawostek możecie znaleźć na stronie projektu, weneedmorespace.com.

Poprzedni post Manekiny na zamówienie
Następny post TRENDY NA LATO 2019