Poznajcie nasz #EUROSHOPteam | część 2

Witam, mam na imię Adrian. W More Mannequins pracuję na stanowisku rzeźbiarza i grafika 3D. Moja praca jest silnie związana ze współpracą z Dyrektor Kreatywną, czyli Małgorzatą i lakiernią, gdzie pracuje Marcin. Proces przygotowywania nowych manekinów na Euroshop zaczyna się od sesji zdjęciowej z modelką, następnie z Małgorzatą wybieramy pozycję i ustalamy jaki ma być charakter manekina. Po wybraniu pozycji i ustaleniu szczegółów zaczynam swoją pracę w programie 3D, a następnie wyrzeźbionego w skali 1:1 manekina drukuję drukarce 3D. Kolejnym etapem jest obróbka ręczna wydruku, w której sylwetka nabiera ostatecznego wyglądu. Po uzyskaniu zadowalającego efektu gotowy prototyp manekina trafia do lakierni, gdzie finalny wygląd nadaje mu Marcin.

Marcin: Gotowy manekin z pracowni rzeźby trafia do lakierni w celu ostatecznego przygotowania. Powierzchnia jest sprawdzana pod względem niedoskonałości, które po pokryciu lakierem zostaną wyeksponowane. Sprawdzane są również wszystkie łączenia, oraz spasowanie poszczególnych elementów. Ostateczną fazą jest pokrycie gotowego projektu lakierem w trzech warstwach oraz polerowanie. Ponadto, premierowa kolekcja przygotowywana na targi  jest wykończona w wyjątkowym stylu malowania – są to tzw. „przecierki” lakieru do tworzywa, w celu wyeksponowania transparentnego materiału, znajdującego się pod spodem.

Paweł: Przygotowanie do Euroshopu to duże wyzwanie dla wszystkich pracowników. Każdy ma jasno wyznaczone cele, by efekt końcowy był oszałamiający. Z perspektywy pracowników magazynu jedną z ważniejszych kwestii jest wygląd produktu, który będzie prezentowany na targach. Prezentacja produktu jest bardzo ważna, dlatego do zadań pracowników magazynu należy montaż manekinów w celu kontroli jakości produktu oraz projektu końcowego ustawienia danych elementów na pokazie. Ostatnim etapem pracy magazynierów jest selekcja poszczególnych elementów wystawy w celu sprawnej wysyłki produktów niezbędnych do realizacji Euroshopu.

W następnym odcinku: sprzedaż, logistyka i CEO

Poprzedni post Poznajcie nasz #EUROSHOPteam | część 3
Następny post Poznajcie nasz #EUROSHOPteam | Część 1