Jak stworzyć wystawę sklepową z manekinów dziecięcych ?

Kolekcja manekinów dziecięcych TOM BOY 

Jeśli zastanawiasz się, jak przyciągnąć większą liczbę klientów do salonu odzieżowego, to musisz wiedzieć, że osiągniesz to dzięki odpowiedniej aranżacji witryny sklepowej. Poprzez właściwe ustawienie manekinów całopostaciowych i zaprezentowanie na nich kolekcji ubrań skutecznie zachęcisz klientów do zakupu twoich produktów.

Oto 6 sprawdzonych sposobów, jak ustawić manekiny dziecięce , żeby stworzyć atrakcyjną, przyciągającą uwagę wystawę sklepową.

  •         Musisz zadbać o stabilność manekina, przytwierdzając go do podstawy i przykręcając wszystkie śruby.
  •         Podczas przenoszenia manekina, pamiętaj o utrzymaniu jego stabilności. Najlepiej, na czas przenoszenia, połączyć ze sobą części manekina taśmą samoprzylepną.
  •         Umieszczając manekina na wystawie sklepową, sprawdź, czy części pasują do siebie i nie odstają, będąc przechylone w przód lub w tył.
  •         Jeśli nie wiesz ile manekinów powinno znaleźć się w witrynie sklepowej, zaprezentuj trzy różne figury (np. manekiny siedzące i stojące, manekiny dziecięce i dorosłe).
  •         Przedstaw interakcję pomiędzy manekinami albo pomiędzy manekinami a klientami.
  •         Aranżując witrynę sklepową, opowiadaj historię. Przedstaw ciekawą scenę.
  •         Pamiętaj o kompozycji i zasadzie trójkąta

 

wystawa manekinów dziecięcych

Opowiedz historię z udziałem manekinów dziecięcych

Aby przykuć uwagę klienta, twoja witryna sklepowa musi być naprawdę wyjątkowa. Zaprezentuj scenę w taki sposób, jaki widać na powyższym zdjęciu z udziałem manekinów dziecięcych. Poza ubraniami, dodaj inne przedmioty, określające charakter postaci, ich styl życia i relacje z innymi.

Ustaw manekiny całopostaciowe tak, żeby wywołać wrażenie, że wykonują jakąś czynność. Postaraj się przedstawić emocje postaci widocznych w witrynie sklepowej.Słowem, opowiedz konkretną historię.

Przy wykorzystaniu manekinów całopostaciowych i swojej kolekcji ubrań, jesteś w stanie stworzyć scenę, która na długo zapadnie twoim klientom w pamięć.

Przedstaw interakcję pomiędzy manekinami

Wprowadź dynamizm do swojej sceny za pomocą interakcji, która przyciągnie uwagę klienta i stworzy z elementów wystawy spójną kompozycję.

Możesz zestawić ze sobą manekiny siedzące stojące. Możesz ustawić obok siebie manekiny dziecięce i dorosłe, stwarzając wrażenie, że mamy do czynienia z rodziną. Możesz również zaimitować interakcję manekinów z klientami.

Interakcje wyrażają spójność. Za pomocą spójnych kompozycji możesz skutecznie wyróżnić twoją firmę spośród szeregu innych sklepów odzieżowych.

Ustaw manekiny sklepowe  w trójkątach

Jeśli zastanawiasz się, ile figur umieścić w witrynie sklepowej, skorzystaj z zasady trzech - zasady często wykorzystywanej w aranżacji wystaw sklepowych. Zasady, która głosi, że najbezpieczniejszą formą kompozycji wystawy jest umieszczenie  manekinów pełnopostaciowych, tak aby w kompozycji tworzyły linie trójkąta.

Niech figury różnią się ubiorem, stylem, płcią lub wysokością. Umieść manekiny siedzące obok stojących, a manekiny dziecięce obok dorosłych. W ten sposób, za pomocą prostej sceny zaprezentujesz jak najszersze spektrum swoich produktów.

pomysł na ekspozycje manekinów dziecięcych

Upewnij się, że manekiny  są stabilne

Mając załatwione kwestie aranżacji witryny sklepowej, nie można pominąć kwestii technicznych związanych z właściwym ustawieniem manekinów pełnopostaciowych.

Na samym początku sprawdź, czy manekin jest wystarczająco mocno przytwierdzony do podstawy. Dokręć śruby tak, żeby manekin był nieruchomy.Zadbanie o najdrobniejsze nawet szczegóły związane ze stabilnością manekina pozwoli ci uniknąć odpadnięcia jednej z części figury.

Dokładnie dopasuj części manekina

Nawet po dokręceniu śrub, poszczególne części manekina całopostaciowego mogą poruszać się względem siebie. 
Sprawdź, czy końcówki różnych części pasują do siebie. Po każdym przemieszczeniu figur, upewnij się, że poszczególne części przylegają do siebie zgodnie z ustawieniami fabrycznymi.

Dbajmy o manekiny

Manekin sklepowy może być kruchym przedmiotem. Czasem upadek z niewielkiej nawet wysokości na twardą powierzchnię, może doprowadzić do odłamania się fragmentu figury. Poza tym, jej powierzchnia może ulec zarysowaniu lub zabrudzeniu, co może zauważyć klient.

Aby zapobiec zabrudzeniom, zarysowaniom i złamaniom należy ostrożnie przenosić manekiny.