Z czego zrobiony jest manekin ekologiczny? Sprawdź manekin z papieru i ryżu

Manekiny ekologiczne powstają m.in. z naturalnych materiałów. Do ich produkcji wykorzystuje się papier z recyklingu, a z ryżu i innych substancji tworzy spoiwo. Co jeszcze warto wiedzieć na ich temat? W tym artykule przygotowaliśmy zbiór najważniejszych informacji. Sprawdziliśmy, z czego zrobiony jest manekin ekologiczny, jaka jest cena manekinów i gdzie można je kupić!

 • Ekologiczne manekiny powstają z materiałów z recyklingu, naturalnych dodatków spajających i utwardzających.
 • Proces produkcji eko-manekinów jest czasochłonny, co przekłada się na wyższy koszt produktu końcowego.
 • Manekiny z papieru i ryżu są lekkie, co umożliwia swobodne użytkowanie, np. przebieranie, tworzenie wystaw.
 • Papierowe manekiny można poddawać recyklingowi.
 • Ekologiczne manekiny są odpowiednie do różnych sklepów, bez względu na typ sprzedawanych produktów.
 • Jeśli interesują Cię tego typu manekiny, Polska jest jednym z państw, w których bez problemu je zamówisz – sprawdź ofertę sklepu MORE Mannequins.
ekologuczny manekin ubrany

Produkcja manekina ekologicznego z papieru i ryżu

Dziś coraz większą wagę przykłada się do tego, by prowadzić biznes w sposób odpowiedzialny. Firmy więc decydują się na rozwiązania sprzyjające środowisku, a przynajmniej nie mające na nie negatywnego wpływu. Dotyczy to także branży fashion – projektantów, producentów, sprzedawców. Jeśli prowadzisz swój sklep z odzieżą, dowiedz się więcej na temat manekinów ekologicznych.

Otóż do ich produkcji wykorzystuje się papier z recyklingu, który jest odpowiednio cięty i przygotowywany pod formę. Oprócz tego niezbędne jest też zastosowanie dobrej jakości spoiwa – w tym przypadku producenci sięgają po ryż i inne substancje naturalne.

Jak dokładnie przebiega produkcja manekinu ekologicznego z papieru i ryżu? W formie umieszcza się aż 8 warstw papieru – każda musi najpierw wyschnąć i dopiero wówczas można ułożyć kolejną. Gdy manekin dobrze wyschnie, wyciąga się go z formy i następnie można go pomalować dowolnym kolorem lub też pozostawić w takiej naturalnej wersji (np. eko manekin damski PAPER SOUL).

produkcja manekinów ekologicznych

Zalety i wady takiego manekina

Jakie są atuty manekinów ekologicznych?

 • Ekologiczne manekiny są bardzo estetyczne i dobrze prezentują się na nich różnego rodzaju produkty.
 • Ich wykorzystywanie w biznesie pozwala na prowadzenie odpowiedniej komunikacji marketingowej, w której przekazuje się, jak ważna dla przedsiębiorstwa jest ekologia.
 • Manekiny z papieru i ryżu powstają z naturalnych, recyklingowych materiałów. Następnie mogą ponownie zostać poddane recyklingowi.
 • Stworzenie eko-manekina pozwala na zdecydowanie mniejszy ślad węglowy. Redukujemy go nawet o 90% w porównaniu do produkcji manekinów tradycyjnych z włókna szklanego.
 • Choć manekiny ekologiczne tworzy się z naturalnych materiałów, to wyróżnia je wysoka jakość
 • Manekiny z papieru są średnio o 20% lżejsze niż tradycyjne manekiny – ważą 9,6 kg, co ułatwia pracę z nimi.
 • Gdy manekin uszkodzi się lub po prostu przyjdzie czas na zakup nowego, modele ekologiczne wystarczy wrzucić do makulatury.
 • Czy eko-manekiny mają wady? Tutaj możemy wskazać stosunkowo wysoki koszt zakupu. Za ekologiczne manekiny cena jest wyższa, ponieważ ich produkcja jest bardziej praco- i czasochłonna. Niemniej przy takiej przewadze zalet, warto rozważyć inwestycję.

Do jakich rodzajów sklepów pasują manekiny ekologiczne?

Manekiny ekologiczne znajdują zastosowanie właściwie w każdym sklepie, bez względu na typ sprzedawanej odzieży. Niemniej szczególnie sprawdzą się one tam, gdzie chcemy podkreślić zrównoważony rozwój marki i to, jak ważna dla właścicieli jest ochrona środowiska. Co ciekawe, po eko-manekiny sięgają już nawet duże domy mody, które w ten sposób chcą wyrazić swoje wsparcie dla ekologii. Gdzie kupić? Propozycje eko-manekinów znajdziesz w ofercie MORE Mannequins w kolekcji PAPER SOUL.  Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami, a odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.