Abstrakcja czy realizm?  Manekiny - prawdziwe dzieła sztuki!

Abstrakcja czy realizm? Manekiny - prawdziwe dzieła sztuki!

W naszym ostatnim wpisie blogowych, w którym wyjaśniamy jak wygląda proces projektowania manekinów, zawarliśmy zdanie, że mogą one przybierać różne formy: abstrakcyjną, realistyczną lub obie naraz. Co jednak decyduje o finalnym wyborze stylu? Co odróżnia te formy od siebie?

Realizm - hołd dla piękna ludzkiego ciała

Styl realistyczny w branży manekinów dotyczy głównie ich głowy i twarzy. Rzeźbiarze starają się oddać jak najdokładniej każdy detal, aby przypominała ona ludzką i by wyrażała emocje, mimo swojej statyczności. Bogactwo szczegółów nie dotyczy jednak tylko górnej części ciała - specjalne modele realistycznych manekinów mogą posiadać nawet zarysy żył, choć są one przygotowywane tylko przy customizowanych zamówieniach ze względu na czasochłonność ich wykonania.

Cała sylwetka realistycznego ekspozytora jest stworzona zgodnie z zasadami anatomii. Przybrana poza wiernie prezentuje możliwości ludzkiego ciała - zgięcie nadgarstka determinuje ułożenie ręki, a z kolei ona wpływa na ułożenie całej sylwetki. Jako przykład prezentujemy żeńskiego manekina z kolekcji INDIVIDUAL REALISTIC. Tułów jest w połowie obrócony w lewo, lewa noga robi krok do przodu, a prawa noga jest daleko z tyłu. Lewe ramię proste i ukryte z tyłu, prawa ręka zgięta w łokciu z dłonią umieszczona blisko twarzy, z uroczą i modną pozycją inspirowaną klasycznymi pozami supermodelki. Czy napotykając spojrzenie skierowanych w Twoją stronę oczu od razu rozpoznasz, że nie jest to człowiek?

Abstrakcja - marzenie każdego artysty

Co ważne - realistyczne pozy występują także w manekinach wykonanych w stylu abstrakcyjnym. Wyżej opisany efekt dotyczący niezwykłej szczegółowości przybranej pozycji zauważysz m.in. w linii ICON ABSTRACT, której nazwa odzwierciedla zastosowaną formę - choć w przypadku tego typu manekinów na pewno zwróci Twoją uwagę nienaturalnie owalna głowa czy brak nosa i oczu.

Każdy artysta marzy o możliwości udowodnienia swojej kreatywności i stworzenia nieszablonowego dzieła. W przypadku manekinów, to właśnie styl abstrakcyjny jest okazją do puszczenia wodzy fantazji. Cały projekt musi być jednak spójny, oddający główny zamysł danej linii. Nie jest to więc przypadkowe połączenie abstrakcyjnych szczegółów, a dokładnie przemyślana koncepcja.

manekin abstrakcyjny

Jakie cechy wyróżniają manekiny abstrakcyjne?

        owalna głowa,

        brak oczu, nosa i ust,

        ponadprzeciętnie długa szyja,

        wydłużone kończyny,

        geometryczne kształty,

        swoboda proporcji (np. zbyt długie palce u rąk w porównaniu do dłoni).

Manekiny abstrakcyjne przyciągają spojrzenia klientów, fascynują i wzbudzają ciekawość. Tak jak kolekcja IN TOUCH, która uosabia niezależność i pewność siebie nowoczesnych kobiet. Nacechowane emocjami pozycje tworzą idealną synergię z abstrakcyjnym stylem wykonania ekspozytorów.

Semi-abstrakcja, czyli doskonały kompromis

W naszym portfolio posiadamy także kolekcje pół-abstrakcyjne, które łączą cechy stylu realistycznego i abstrakcyjnego. Linia NEXT przedstawia żeńskie sylwetki z pięknie rzeźbioną linią ciała, a także wyraźnym zarysem twarzy, nosa i oczu. Geometryczna symetria przyjętych poz czyni je bardziej dynamicznymi i podobnymi do ludzi.

Z kolei semi-abstrakcyjna kolekcja ONE CLASSIC jest utrzymana w bardziej statycznym stylu. Dominujący minimalizm idealnie komponuje się ze stylizacjami w ciemnych odcieniach, które podkreślają prostotę i elegancję całej kompozycji.

manekin semi-abstrakcyjny

Wyjątkowe piękno. Manekiny, czyli dzieła sztuki

Każda linia manekinów ma swoją duszę i historię. Nic nie powstaje przypadkiem - każdy szczegół to często godziny analiz, pomysłów i prób. Staramy się, aby unikalne kolekcje MORE Mannequins opowiadały tę historię. Aby nasze produkty były czymś więcej niż manekinami. Aby były prawdziwymi dziełami sztuki - i cieszymy się, że ciągle nam się to udaje!