Jaki manekin sportowy do sklepu wybrać?

Jaki manekin sportowy do sklepu wybrać?

Manekin sportowy to ważny element wyposażenia sklepów sportowych. Manekin w ruchu oddaje ułożenie sportowej stylizacji i pobudza wyobraźnię klientów. Sklepy odzieżowe powinny bowiem w odpowiedni sposób prezentować dostępny towar, aby zachęcać do jego zakupu i możliwie najlepiej przedstawiać atuty. Jaki manekin sportowy do sklepu wybrać? Sprawdź wskazówki!

  • Dynamiczne pozycje manekinów całopostaciowych przykuwają uwagę klientów
  • Warto łączyć pozycje proste z bardziej wyszukanymi, by lepiej prezentować produkty
  • Manekiny sportowe dostępne są w pozycjach charakterystycznych dla różnych dyscyplin, np. biegania, jogi, akrobatyki czy nawet jazdy na rowerze
  • Warto wybrać manekiny do sklepu z metalową podstawą, która zapewni stabilność
  • Mocowania manekinów dostosowuje się do pozycji, w jakiej są one zaprojektowane

Manekinsportowy do sklepu – jaką pozycję wybrać?

Manekiny sklepowe należy dobierać zależnie od typu produktów, które sprzedajesz. Jeśli masz w swojej ofercie odzież sportową, warto zdecydować się na manekin sportowy w dynamicznej pozycji. Takie rozwiązanie bardziej przykuwa uwagę, a przy tym pobudza wyobraźnię odbiorców. Mogą oni sobie zwizualizować, jak będą prezentowali się w danym produkcie podczas aktywności fizycznej.

Niezwykle ważne jest, by manekiny całopostaciowe miały naturalną pozycję, która prezentuje się realistycznie, a przy tym jest prosta, co w znacznym stopniu ułatwi pracownikom przebieranie. Przekłada się to na atrakcyjność wystaw sklepowych i prezentacji produktów, jak i na swobodne, bezproblemowe ich modyfikowanie – na przykład, gdy Klient zechce zmierzyć artykuł znajdujący się na manekinie sklepowym
manekin w sklepie sportowym

Typ produktów a wybór manekina sportowego

  • Posiadasz w asortymencie produkty związane z tenisem ziemnym? W takim razie zamiast manekina w pozycji akrobatycznej, znacznie lepiej wybrać manekin, który gra w tenisa.
  • Sprzedajesz odzież dla biegaczy? Manekin w pozycji symulującej bieg z pewnością najlepiej odda charakter tego typu produktów.
  • Zastanawiasz się, w jaki sposób najlepiej zaprezentować odzież do jogi? Oczywiście sięgając po manekiny w adekwatnych pozach – sprawdź koniecznie manekin, który uprawia jogę.
  • Poszukujesz manekina, który dobrze zaprezentuje kijki do nordic walkingu, strój kąpielowy, plecak turystyczny albo inne produkty, charakterystyczne dla danej dyscypliny? Oferta manekinów sportowych jest naprawdę imponująca i z całą pewnością znajdziesz odpowiedni model.


Jakie rozwiązania techniczne dla manekina sportowego wybrać?

Manekiny całopostaciowe muszą posiadać odpowiednią konstrukcję, która zapewni im niezbędną stabilność. Szczególną uwagę należy zwrócić na rodzaj podstawy. W związku z tym, że manekiny sportowe posiadają skomplikowane pozycje – np. stoją na jednej nodze, opierają się na rękach, muszą być odpowiednio wsparte. Dobrym wyborem są podstawy metalowe , które gwarantują stabilizację manekina i bezpieczeństwo.

Kolejna ważna kwestia to rodzaj mocowania. Pręt w łydkę  sprawia, że konstrukcja utrzymuje się w pożądanej pozycji, ale też umożliwia zdjęcie manekina z podstawy i jego swobodne przebieranie. Musisz wiedzieć, że jeśli chodzi o manekiny sklepowe, to dostępnych jest sporo rozwiązań w zakresie mocowań. Szczegółowe wskazówki znajdziesz w artykule: „Jakie mocowanie dla manekina wybrać? Mocowanie podstawy do łydki, uda czy stopy?”