Czy warto kupować złote manekiny ?

Czy warto kupować złote manekiny ?

Złoto to prestiżowa barwa, po którą coraz częściej sięgamy w naszej pracowni manekinów. Złote manekiny mogą uszlachetnić i rozświetlić wnętrze Twojego sklepu tylko pod dwoma warunkami - gdy są starannie wykonane i odpowiednio zaaranżowane. Pamiętaj, że brak umiaru w stosowaniu złotej barwy może być dla Ciebie zgubny. Jesteś ciekaw, w jaki sposób zadbać o olśniewający efekt przy użyciu złota? Chętnie podpowiadamy!

Tajniki produkcji złotych manekinów

Do tworzenia niepowtarzalnych manekinów w kolorze złota wykorzystujemy dwie techniki. Pierwszą z nich dedykujemy klientom o mniejszym budżecie. Niższa cena nie oznacza jednak słabej jakości. W technologii tej sięgamy po trwałe, odporne na zarysowania i uszkodzenia wysokojakościowe farby metalic. Produkt ten wykorzystywany jest na szeroką skalę w przemyśle samochodowym. Farba nie tworzy jednak dodającego przestrzeni efektu lustra tak jak druga z naszych technologii produkcji.

Farba chromowana, bo to o niej mowa, pozwala uzyskać na powierzchni manekina wyjątkową, rozświetlającą lustrzaną taflę. Rozwiązanie to jest nieco droższe, nasi Klienci podkreślają jednak, że zdecydowanie warte swojej ceny. Nie tylko liczni właściciele butików i concept store podkreślają, że wybór droższych rozwiązań w dłuższej perspektywie przynosi większe oszczędności. My również w jednym z artykułów skupiliśmy się na zaletach inwestycji w manekiny premium. Sam sprawdź różnicę pomiędzy produkcją manekinów tanich a manekinów premium.

Jak wprowadzić złoto do wnętrz?

Wybierając złote elementy wyposażenia, musisz być ostrożny. Ich nadmiar prowadzi do osiągnięcia efektu odwrotnego od zamierzonego. Łatwo wówczas o stworzenie przerysowanej aranżacji w złym guście.

Strach nie powinien być jednak powodem, dla którego zrezygnujesz ze złotych manekinów! Zręczny dobór barw i zachowanie właściwych proporcji to klucz do stworzenia przykuwającego uwagę wnętrza sklepu! Złoto lepiej sprawdza się w roli dodatków, aniżeli koloru przewodniego. To właśnie z jego pomocą możesz złagodzić surowy charakter czerni. Połączenie tych odważnych i wyrazistych kolorów jest jednym z najprostszych i zarazem najbezpieczniejszych sposobów na zaproszenie złota do wnętrza.

Nie musimy chyba wspominać, że złote manekiny to niezbędny akcent w sklepach glamour. Delikatnie połyskująca i odbijająca światło powierzchnia naszych modeli premium rozświetli wówczas wnętrze i wzmocni wrażenie wyrafinowanego luksusu.

Dziś nawet styl skandynawski coraz chętniej wzbogacany jest o szykowne, eleganckie złote akcenty. W zestawieniu z bielą barwa ta delikatnie ożywia przestrzeń, czyniąc ją bardziej wytworną. Złotych dodatków nie może zabraknąć także w aranżacjach w stylu modernistycznym i BOHO.

złote wnetrza

Złote manekiny nie tylko do sklepu odzieżowego…

Złote manekiny, choć doskonale spełniają swoją podstawową rolę, mają znacznie ważniejsze zadanie - stanowić wyjątkową, przykuwającą uwagę ozdobę. To sprawia, że nasze manekiny dedykujemy nie tylko właścicielom sklepu odzieżowego. Połączenie niebanalnych, nowoczesnych form najwyższej jakości manekinów i oszałamiającego złota sprawdzi się tak naprawdę w każdym stworzonym w dobrym guście wnętrzu. Nasze manekiny hipnotyzują swoją lustrzaną powierzchnią i szlachetnym kolorem szczególnie na targach, gdzie są stosunkową nowością.

Czy złote manekiny mają wady?

Złote manekiny skradły Twoje serce? Musisz zdawać sobie sprawę, że należą one do szczególnie wymagających. Ze względu na stale zmieniające się trendy visual merchandisingu należą one do grupy znacznie częściej wymienianych od tradycyjnych białych modeli. Wystylizowanie złotych manekinów także jest nie lada wyzwaniem. W końcu nie są bazowym modelem, na którym wszystko będzie wyglądać rewelacyjnie. Gwarantujemy jednak, że kiedy już dobierzesz odpowiednią stylizację, przyciągniesz uwagę i zjednasz sobie liczną grupę nowych klientów. A poza tym - złote, połyskujące manekiny już same w sobie, bez odzieży stanowią nietuzinkowy element dekoracyjny!

Co, jeśli nie złote manekiny?

Jeśli czujesz, że cała złota postać manekina to zbyt wiele, sięgnij po drobniejsze akcenty. Mogą to być podesty pod manekiny, podstawy czy standy. W ofercie naszego sklepu znajdziesz także stoły do ekspozycji, stojaki i regały, a każdy z tych produktów możemy zmienić w złote, dodające blasku i elegancji dodatki. Oferta jest na tyle szeroka, że z pewnością znajdziesz coś idealnie uzupełniającego wnętrze Twojego butiku.

Złoto nie musi kosztować fortunę!

Złote manekiny nie należą do najtańszych, możesz jednak wiele zaoszczędzić na ich zakupie. W jaki sposób? Są na to dwa rozwiązania! Nie zapominaj, że wybór manekinów premium, a więc takich o wysokiej trwałości i odporności, pozwala Ci korzystać z nich przez długie lata, bez konieczności wymiany na nowe, jak ma to miejsce przy budżetowych modelach. Po drugie - wybierając manekiny z naszej oferty możesz oddać je do renowacji i konserwacji, co jest zdecydowanie tańszym rozwiązaniem od zakupu nowych produktów. A kiedy w VM pojawią się nowe trendy i złoto  wyjdzie z mody, my sprawnie i z troską o najwyższą jakość zajmiemy się zmianą koloru manekina.

Podsumowanie

Rola złotych akcentów we współczesnych aranżacjach jest oszałamiająca. Dziś ciężko mówić o modnym wnętrzu, którego nie zdobią dodatki w tym kolorze. Sposobów na przemycenie złota do pomieszczeń jest wiele, czy jednak istnieje skuteczniejszy od wykorzystania złotych manekinów w sklepach? W końcu to właśnie manekiny stanowią symbol wyróżniający branżę odzieżową spośród wielu innych sklepów.