Manekiny tanie a manekiny premium - czym różni się technika ich produkcji?

Manekiny tanie a manekiny premium - czym różni się technika ich produkcji?

Zastanawiałeś się kiedyś, jakie są różnice pomiędzy manekinami tanimi i manekinami premium ? Od lat działamy w branży, wiemy więc, że różnice te decydują o dobrym i złym visual merchandising’u. Pomimo zbliżonej technologii produkcji i wykorzystania włókna szklanego w obu manekinach, kontrast pomiędzy nimi Twoi klienci dostrzegą gołym okiem. Mogą one zaważyć na sukcesie sklepu odzieżowego. Koniecznie więc poznaj je wszystkie, by podjąć świadomy i dobry dla swojego biznesu wybór!

Oba rodzaje manekinów łączy materiał, z którego zostały wykonane. Jednak tani manekin powstaje z dużo cieńszej warstwy włókna szklanego. To oznacza, że ekspozytor jest znacznie bardziej podatny na uszkodzenia i szybciej się zużywa. Podczas procesów produkcyjnych taniego manekina, producenci nie zwracają większej uwagi na spasowanie elementów oraz ich żywotność. Części te są dużo bardziej podatne na uszkodzenia. Dotyczy to głównie dłoni, które wykonane są z tej samej cienkiej warstwy włókna szklanego.

produkcja manekina

Zalety i wady tanich manekinów

Jedynymi, ważnymi zaletami tanich manekinów jest ich niewielka waga, dostępność od ręki, powszechność i niska cena. W gruncie rzeczy jednak wszystkie te zalety mają swoje ciemne strony.

Niska waga pozwala na łatwe przemieszczanie ekspozytora, jest on jednak dużo bardziej podatny na uszkodzenia od masywnych, droższych manekinów. Za niską ceną z kolei stoi cienka warstwa włókna szklanego, brak dbałości o detale, słabej jakości opakowanie wykorzystywane do transportu oraz tani wygląd. Już jeden rzut oka wystarczy, by rozpoznać, który z manekinów kosztuje więcej, a który mniej. Różnice te dostrzegają także Twoi klienci odwiedzający butik czy concept store. Trwały manekin, wykonany z najwyższej jakości materiałów, który znajdziesz w naszej ofercie, świadczy o prestiżu sklepu i dbałości o najmniejsze detale.

farbowanie manekina

Tanie manekiny - zalety:

 • iska cena
 • niska waga
 • powszechność i ogólna dostępność

Tanie manekiny - wady:

 • przestarzałe wzornictwo
 • często są brzydkie - projektowane przez tanich i niewykwalifikowanych rzeźbiarzy
 • elementy manekina nie są do siebie idealnie spasowane (powstają nieestetyczne szpary na łączeniach)
 • wysoka podatność na uszkodzenia
 • krótsza żywotność
 • niskiej jakości opakowanie – powodujące uszkodzenia podczas transportu
 • ogólny “tani” wygląd.

Technika produkcji manekinów premium

Do produkcji naszych manekinów premium również wykorzystujemy włókno szklane. Jest ono jednak dodatkowo wzmocnione tak, by zwiększyć trwałość ekspozytorów. Przy ich tworzeniu zwracamy znacznie większą uwagę na dbałość o najmniejsze detale. Nie jest to wyrób masowy, a ręczna praca aspirująca do artystycznych rzeźb. W naszej produkcji manekinów premium nie zapominamy także o środowisku. Sięgamy po bio żywicę czy wodne farby oraz lakiery - ekologiczne rozwiązania, które docenią również Twoi klienci.

Nasi projektanci odrzucają proste, schematyczne projekty manekinów. Manekinom premium nie są obce najnowsze trendy.

włókno szklane

Zalety i wady manekinów wyższej klasy

Tak jak przy tanich manekinach mogliśmy mówić o zaledwie kilku zaletach, tak przy manekinach wyższej klasy znajdziemy wyłącznie dwie wady: wyższą cenę i małą dostępność na rynku. Obie z nich wynikają jednak z najwyższej jakości materiałów i innowacyjnych projektów, które przekładają się na większą trwałość i nowoczesny, przykuwający uwagę design. Manekiny premium spełniają wszystkie najważniejsze cechy, idealnych ekspozytorów sklepowych, o których wspominaliśmy w artykule: Na co zwrócić uwagę, kupując manekiny do sklepu?

Wada niewielkiej dostępności również została rozwiązana - manekiny premium znajdziesz w naszej ofercie. Jesteśmy marką przodującą w produkcji manekinów luksusowych. Dysponujemy pokaźną kolekcją manekinów na stanie, które wysyłamy w ciągu 24 godzin od złożenia zamówienia. Znajdziesz u nas kolekcję luksusowych, ekstrawaganckich manekinów wykonanych przez wykwalifikowanych rzeźbiarzy, specjalizujących się w produkcji manekinów i specjalistów VM.

Dla nielicznych osób wadą manekinów premium jest ich nieco większa waga. Wynika ona jednak z zastosowania wzmocnionego włókna szklanego i powłoki anti-scratch, które wpływają na doskonałą żywotność manekinów.

Manekiny premium - zalety:

 • zgodne z aktualnymi trendami VM,
 • unikalne i piękne projekty
 • dbałość o proporcje i ergonomię
 • elementy są idealnie do siebie spasowane
 • trwałe i wysokiej jakości mocowania
 • wzmocnione powłoką anti-scratch
 • przyciągające uwagę
 • tworzone z myślą o środowisku
 • doskonała żywotność - dobra inwestycja na lata.

Manekiny premium - wady:

 • droższe
 • nieco cięższe
 • trudno dostępne.

jakościowe manekiny

Manekin wyższej klasy czy tani manekin - który z nich będzie lepszy?

Decydując się na zakup taniego manekina, wcale nie zaoszczędzisz. Jest to błędne przekonanie wynikające z wydania jednorazowo mniejszej sumy pieniędzy. Przez obniżoną trwałość i podatność na uszkodzenia taniego manekina będziesz jednak zmuszonydo częstszej jego wymiany. W konsekwencji przy wieloletnim prowadzeniu butiku zapłacisz znacznie więcej przez częstą wymianę, niż gdy kupisz jednorazowo droższego, trwalszego manekina.

Tani manekin - czy to dobry sposób na ograniczony budżet?

Tani manekin wydaje się idealnym rozwiązanie dla osób z niewielkim budżetem. Może się jednak okazać, że stawiając na tańsze manekiny, wizerunek Twojej marki ucierpi - bardziej sobie zaszkodzisz, niż pomożesz. Dlaczego? Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem od zakupu 3 lub 5 tanich manekinów, będzie zainwestowanie w mniejszą ilość manekinów premium. Poznałeś wszystkie wady tanich manekinów, każda z nich - a w szczególności tani wygląd - wpłyną negatywnie na wizerunek sklepu. Nie zapominaj więc, jak ogromne znaczenie dla wizerunku marki mają na pierwszy rzut oka tak nieistotne szczegóły, jak chociażby ekspozytory. Ostatecznie to właśnie one zachęcają lub odstraszają potencjalnych klientów do zakupów w Twoim sklepie odzieżowym.