Manekiny męskie  

Manekiny męskie stosowane są w modzie od lat. Od zawsze pełnią one taką samą funkcję prezentacji ubrań. Co ciekawe wśród dostępnych manekinów taką samą popularnością cieszą się modele  damskie. Poznaj manekiny męskie dedykowane do prezentacji mody dla Panów i dowiedz się jak wybór odpowiedniego wariantu, wpłynie na sprzedaż danego ubioru.

Manekiny sklepowe męskie

Manekiny sklepowe nie zawsze wykorzystywane są wyłącznie w celu prezentacji strojów. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w przypadku butików trudniących się w szyciu ubrań lub też wykonywaniu drobnych poprawek na miejscu. W takim wypadku bardzo często sprzedawca decyduje się na praktyczne rozwiązanie, jakim jest połączenia sklepu z pracownią. Tego typu działanie ma wiele zalet nie tylko dla właściciela, ale także dla klienta.

Z punktu widzenia sprzedawcy na bieżąco wykonywane są aktualne zamówienia a drobne poprawki robiona się niemalże od ręki. W przypadku mody męskiej rozwiązanie to jest bardzo często stosowane w salonach zajmujących się sprzedażą garniturów. Tego rodzaju asortyment bardzo często wymaga licznych poprawek, zanim zostanie osiągnięty zamierzony efekt. Decydując się na zakup manekina sklepowego, który jednocześnie może służyć jako krawiecki mamy możliwość nie tylko szybkiego pobrania wymiarów od klienta, ale także od razu przenosimy je na manekina i przystępujemy do pracy. Tego typu działania nie tylko oszczędzają czas i przyspieszają realizację zamówienia, ale również pozytywnie wpływają na kontakt z klientem, dając mu poczucie pełnego profesjonalizmu. Jest to niezwykle istotny czynnik, biorąc pod uwagę, że zazwyczaj mężczyźni kupują garnitur na naprawdę ważne wyjścia i właśnie wtedy najbardziej zależy im na tym, aby wyglądać perfekcyjnie.

Manekin męski

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się manekiny męskie wykonane z drutu lub metalu. Projektantów wnętrz zachwycają one swoją surowością, która świetnie komponuje się szczególnie z loftowym stylem sklepu lub pracowni krawieckiej. Tego rodzaju manekin będzie doskonałym uzupełnieniem wnętrza urządzonego także w minimalistycznym stylu. Produkt ten z łatwością podkreśli surową nowoczesność oraz będzie świetnym dodatkiem do mebli i akcesoriów w odcieniu srebra i szarości. Należy bowiem pamiętać, że metal doskonale komponuje się zarówno z głęboką czernią, jak i elegancją kryształów, czy srebrem.

Manekiny całopostaciowe męskie

Manekiny całopostaciowe męskie nie zawsze służą do prezentacji danego stroju. Wielu sprzedawców decyduje się na posiadanie jednego lub dwóch modeli, które stoją niezagospodarowane. Ich funkcja jest bowiem zupełnie inna i polega na dobraniu do wybranego przez klienta stroju wszystkich dodatków i zaprezentowania całości na manekinie. Nie jest bowiem tajemnicą, że mężczyźni są wzrokowcami, dlatego zdecydowanie się na takie właśnie rozwiązanie jest szczególnie popularne w ekskluzywnych butikach. Dysponując manekinem, możemy z łatwością założyć na niego nawet ubranie przyniesione przez klienta i zaprezentować, jak wygląda ono w połączeniu z oferowanymi dodatkami.

Sprawdź też manekiny dziecięce.

Podkategorie