Manekiny damskie  

Wśród manekinów dużą popularnością cieszą się te, które jasno wskazują na konkretną płeć. Stale zmieniające się potrzeby rynkowe powodują, że producenci prześcigają się w tworzeniu, nowych, bardziej innowacyjnych modeli. Poznaj manekiny damskie popularne nie tylko w świecie mody.

Manekiny damskie doskonale się sprawdzają nie tylko na witrynach sklepowych. W zależności od potrzeb używane są także w krawiectwie lub na pokazach mody. Bogaty wybór modeli powoduje, że każdy projektant z łatwością wybierze wariant, który perfekcyjnie podkreśli daną kreację. Nie można również zapominać, że manekiny damskie są chętnie wybierane także, jako elementy dekoracyjne domów. W zależności od potrzeb mogą znajdować się w salonie lub w garderobie, gdzie perfekcyjnie zastąpią klasyczny wieszak. Stosowanie manekinów damskich w domach jest szczególnie przydatne przed ważnymi wyjściami. Umieszczenie przygotowanego stroju na takim produkcie gwarantuje, że nie powstaną żadne niechciane zagniecenia.

Manekiny sklepowe damskie

W przypadku manekinów sklepów wybór idealnego wariantu wcale nie jest taki prosty. Przede wszystkim powinniśmy wziąć pod uwagę, jakie ubrania mamy zamiar zaprezentować, a co za tym idzie, czy manekin powinien być w ruchu, czy też przyjmować pozycję stateczną. Podjęcie właściwej decyzji ma kluczowy wpływ dla tego, w jaki sposób zaprezentujemy daną odzież. Zgodnie z aktualnymi trendami eleganckie kreacje powinny być prezentowane na manekinach sklepowych będących w pozycji statycznej. Jeżeli zaś zajmujemy się sprzedażą ubrań sportowych, zdecydowanie powinniśmy wybrać modele, które są w ruchu, po to, aby oferowany asortyment prezentował się jak najbardziej naturalnie.

Manekin damski

Na szczególną uwagę zasługują manekiny damskie o różnych kolorach. Co ciekawe kwestia barwy dotyczy nie tylko odcieni skóry. Współcześnie wiele butików decyduje się na zakup manekinów w kolorze białym, aby podkreślić głębie kolorów prezentowanych ubrań. Kiedy powinniśmy zdecydować się na zakup manekinów w kolorze? Aktualnie stosuje się w celu podkreślenia panującej pory roku lub kraju pochodzenia marki oferowanej odzieży. Należy bowiem zwrócić uwagę, że manekiny sklepowe o ciemnej karnacji zdecydowanie częściej widujemy na witrynach latem. Wynika to głównie z faktu, że odzież w odcieniach bieli lub o intensywnych kolorach zdecydowanie lepiej prezentuje się na modelu przypominającym wakacyjną opaleniznę.

Manekiny całopostaciowe damskie

Szeroki wybór manekinów daje nam również możliwość wyboru modelu dostosowanego do rodzaju sprzedawanej odzieży. W przypadku sklepów oferujących bieliznę całopostaciowe manekiny zdarzają się rzadko lub w ogóle nie są stosowane. Wynika to głównie z faktu, że w przypadku takiego asortymentu znacznie lepiej sprawdzą się manekiny częściowe prezentujące konkretną partię ciała. W takim wypadku manekiny całopostaciowe, jeżeli w ogóle występują, stosowane są zazwyczaj w głównej witrynie, w celu zaprezentowania kompletu.

Zobacz też manekiny męskie w naszym sklepie.

Podkategorie